Perpa Ticaret Merkezi A Blok Kat: 11 No: 1684 Okmeydanı / Şişli / İSTANBUL

Araç Altı Görüntüleme Sistemi (HDS117AAG)

Araç Altı Görüntüleme Sistemi (HDS117AAG)

Araç altı görüntüleme sistemi (AAGS) genellikle iş merkezleri otopark girişleri, AVM otopark girişleri, havaalanı otopark girişleri, gümrük kapıları, banka genel müdürlükleri otopark girişleri, askeri tesis otopark girişleri, bakanlık otopark girişleri, sınır kapıları ve benzeri yüksek güvenlik gereken yerlerde araçların altını taramak, riskli durum olup-olmadığını kontrol etmek ve de denetim unsurunu üst düzeyde tutmak gereken yerlerde kullanılan profesyonel bir çözümdür. 

Bu sistem plaka tanıma kamerası entegrasyonu ile daha önce gelen araçların taramalarının karşılaştırılmasını da yapabilmektedir. 


 • Line-Scan (Satır Tarayıcı), Siyah-Beyaz Kamera
 • 2048 X 1 Çözünürlük
 • 75 Km/S Hıza Kadar Tüm Geçişleri Tarayabilme
 • Geniş Ve Uzun Araçları Tarayabilme
 • Beyaz Power Led Aydınlatma
 • Plaka Tanıma, RF ID Temassız Geçiş, Kartlı Geçiş, Şoför Kamerası Entegrasyonu
 • 2200 X 550 X 90mm Ölçüler
 • IP66 Koruma Sınıfı
 • Darbe, Yük, Sızma Ve Buğulanmaya Karşı Korumalı
 • Kendinden Rezistanslı Solar Cam
 • 20 Mm Tek Parça Pistonlu, Kolay Açılma Üst Kapak
 • Alüminyum Döküm Kasis
 • Kasis Yüksekliği 40 Mm

AAGS’de 1 (bir) adet 2048 x 1 (ikibinkırksekiz çarpı bir) piksel çözünürlüğe sahip kamera kullanılacaktır. Kameralar tarama işlemini satır satır yapacaktır.

Line Scan kameranın muhafazası içerisinde buharlaşma meydana gelmesi halinde, resistans kullanarak buharlaşmanın yok olmasını sağlayacak ve kameranın net görüntü sağlamasına imkân verecek yapıda olacaktır. Bu sebeple cam ünite haricinde ikinci bir ayna sistemine gerek olmayacaktır.

Gündüz ve gece görüntü kalitesi güneşin konumu, gölge durumu, sis gibi hava koşullarına bağlı olarak değişiklik göstermeyecektir. Bu husus firma tarafından muayene esnasında muayene komisyonuna yazılı olarak taahhüt edilecektir. Sistem araç altı görüntüsünün net olarak ekrana aktarımını sağlayacaktır. Sistem tarafından ekrana aktarılan görüntü siyah-beyaz olacaktır.

Gece koşullarında her türlü ayrıntıyı gündüz şartlarındaymış gibi görmeyi sağlayacak bir araç altı aydınlatma sistemi mevcut olacaktır. Bu aydınlatma sistemi sürekli faal halde olmayacak, aracın geçişiyle beraber faaliyete geçecek araç altının taranmasını müteakip tekrar kapalı konuma geçecektir.

Araç altı aydınlatması tek bir led, lamba veya spota bağımlı olmayacaktır. Aydınlatmayı sağlayan ışık kaynaklarından bir tanesi arıza yaptığı takdirde aydınlatma sekteye uğramayacak, kamera işlevini yerine getirmeye devam edecektir.

Aracın son bölümü kamerayı geçtikten en geç 2 (iki) saniye içinde araç altının görüntüsü ekrana gelecektir.

Araç geçişinden önce araç algılama ünitesi tarafından verilen komutla (tetikleme ile) araç tarama ünitesi faaliyete geçecektir. Araç algılama ünitesinde meydana gelebilecek herhangi bir arıza ihtimaline karşı sistem manüel olarak da faaliyete geçebilecektir.

Sistem 75 (yetmişbeş) km/s hıza kadar herhangi bir hızda geçiş yapan araçların altlarının görüntülerini net ve bütün olarak, hıza bağlı görüntü dağılımına meydan vermeden, görüntü ekranına aktarımını sağlayacaktır.

Sistemin tarama yapacağı araçlarda uzunluk kısıtlaması bulunmayacaktır.

AAGS, GKS (UHF Araç etiketi, personel kartı) ve PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ile beraber çalışacaktır.  Geçiş kontrol sisteminde kullanılan araç etiketi ve/veya personel kartı bilgisi okunmadığında geçişe izin verilip verişmeyeceği parametrik olarak ayarlanacak,  bu sayede farklı güvenlik seviyeleri oluşturulabilecektir.

Elde edilen görüntüler üzerinde mouse (fare)  ve/veya klavye yardımı ile seçilen bölgenin kısmı yakınlaştırma / uzaklaştırma yapılabilecektir.

Araç Altı Tarama Ünitesi yer altına yerleştirilen mukavemeti yüksek metal konstrüksiyon, Alüminyum çerçeveli dayanıklı cam, Alüminyum sigma profil üstüne monte edilen kamera, lens, Araç altı aydınlatma ışığı ve ısıtıcıdan oluşmalıdır. Bu husus yüklenici tarafından belgelendirilmelidir.

Araç Altı Tarama Ünitesi bir kasis şeklinde olup yere montaj yapılacaktır. Kasis alüminyum dökümden ve çok parçalı, AlSi 10mg döküm malzemeden olmalıdır. olacaktır. İstenildiğinde herhangi bir parçası tek başına sökülüp değiştirilebilir olmalıdır. Kasis yüksekliği 4cm’yi geçmeyecektir.

Sistemin araç altında kalan kısmı üzerinden Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde belirtilen şartlara uygun tüm ağırlıklardaki araçlar geçebilecektir. Sistem bu yönetmelikte belirtilen en fazla ağırlığa sahip araçları da taşıyabilecek mukavemete sahip olacaktır. Bu yönetmelikte belirtilen araç ağırlıkları dışında hiç bir ağırlık kısıtı bulunmayacaktır.

AAGS cam ünitesi kendinden rejistanlı solar cam özelliğine sahip olup güneşin ısı ışınlarını geçirmeyecektir. Firma bunu taahhüt edip, yetkili kurulumlardan almış olduğu test raporunu sunacaktır.

AAGS cam ünitesi üzerinde istenirse nozzle olmalıdır. Oluşan toz, yaprak v.b. gibi görüntüyü engelleyen cisimlerin temizlenmesi için hava üflemelidir. Bu hava üfleme periyodu geçiş kontrol yazılımından ayarlanabilmelidir. İstenirse manuel olarak da yapılabilmelidir.

Araç Altı Tarama Yer Altı Ünitesi IP66 koruma sınıfına sahip olmalı ve ünite içinde hiçbir şekilde bir su tahliye motoru ve şamandıra yer almayacaktır. Ünite alimünyum çerçeveli dayanıklı cam yalıtımlı olacaktır. Yeraltı ünitesi en az 185x36x88cm ölçülerinde,  üst kapak kısmı en az 2 cm et kalınlığında tek parça ve pistonlu olmalı, kolay açılmalıdır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: